Değerli Meslektaşlarım,

Bu yıl derneğimizin kırkıncı Ulusal Hematoloji Kongresi‘nin hazırlıklarını yapma heyecanı içerisindeyiz. Ülkemizde hematoloji alanında yapılagelen en önemli organizasyon olan Ulusal Hematoloji Kongresi bu yıl çok önemli bilimsel aktivitelere ev sahipliği yapacak. Türk Hematoloji Derneği (THD) bu bilimsel şöleni her yıl bir önceki yıla göre daha iyi bir içerik ve çerçevede sunmak için sürekli çalıştı. Bu yıl kırıkıncı kongremize özel bir çaba içerisinde sizlerle birlikte olma arzusundayız.

Her iki yılda bir olduğu üzere, bu yıl Avrupa Hematoloji Derneği ortak oturumları ile EHA kongresinin en dikkat çeken konu ve konuşmacıları bizler ile olacak. Ayrıca ISTH ile ortak oturum planlarımız hazırlıkları tüm hızıyla devam etmekte.

Kongre programımızda her zamanki gibi, hızla değişen, gelişen ve bu nedenle hepimizin yakından izlemek durumunda olduğumuz konularda eğitim oturumları yer alacak. Bunun yanında tecrübelerimizi paylaşacağımız sözlü sunum oturumları, poster tartışmaları ve uydu sempozyumlar ve uluslararası oturumlarda birbirinden değerli konuşmacılar bizlerle olacaklar.
Tüm meslektaşlarımla 40. Ulusal Hematoloji Kongremizde Antalya’da buluşmak ümidiyle, en iyi dileklerimi sunarım.

Prof. Dr. Teoman Soysal
THD Yönetim Kurulu Başkanı
Kongre Başkanı